Style Switcher

Predefined Colors

REHBERLİK

Çağdaş eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Çağdaş örgün eğitimin parçası olan öğrenci kişilik hizmetleri bireyin bir bütün olarak gelişimini sağlamaktadır.

image image
KARİYER PLANLAMA

Sekizgen Eğitim Kurumu, öğrencilerimizin mesleki eğilimlerinin belirlenmesinde, kısa ve uzun vadeli kariyer hedeflerinin şekillenmesinde Rehberlik Servislerimizde görev yapan rehber öğretmenlerimiz, geçerliliği ve güvenilirliği kanıtlanmış testlerden yararlanırlar. Ayrıca öğrencilerimizle düzenli aralıklarla yapılan birebir görüşmelerle onların kendilerini tanımalarına ve doğru hedefler belirlemelerine yardım ederler.

image image
MORAL MOTİVASYON ÇALIŞMALARI

Sekizgen Eğitim Kurumu, öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu sağlamak amacıyla Rehberlik Servislerimizde görev yapan rehber öğretmenlerimiz, öğrencilere iç ve dış iletişimi sağlama yöntem ve biçimleri, iç motivasyonun kaynakları, verimli ders çalışma stratejileri, programlı çalışmanın önemi, doğru çalışma yöntemleri konulu seminerler ve sunumlar yaparak öğrencinin özgüvenini arttırmaya yönelik grup çalışmaları düzenler.

image image
ÖĞRENCI DANIŞMANLIĞI

Öğrenci danışmanlığı, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarı isteğini artırıcı çalışmalar yapar. Öğrenci danışmanlığında amaç öğrenci hedefleri doğrultusunda yönlendirmek motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır.

image image
AİLE DANIŞMANLIĞI

Ailenin sosyo ekonomik ve kültürel düzeyini tanıma çalışmaları, bu çalışma sonrasında alınan verilerle ailenin öğrenci başarısındaki yeri, kariyerine ve kişiliğine yansıması hakkında aile bireylerinin bilgilendirilmesi amacıyla anne ve babalarla bireysel görüşmeler yapılır.

image image
OKUL DERSLERİNE DESTEK ÇALIŞMALARI

Öğrencilerin okul başarısını artırmaya yönelik yapılan çalışmalardır. Rehber öğretmenler tarafından planlanır. Sekizgenvip’de öğrencinin sınav başarısı kadar okul başarısı da önemsenir. Okulda uygulanan sınavlardan önce öğrencinin hazırlığına destek olmak, yüksek puan almasını sağlamak ve sınav sonrasında yapamadığı soruları ve konuları tekrar ederek eksiklerini kapatmak amacıyla gerçekleştirilir.

image image
GERİ BİLDİRİM ÇALIŞMALARI

Sekizgen Etüt Merkezinde öğrencilerin anlamadığı konular tekrar anlatılır, sınıf bazlı ek ders çalışmaları yapılır. Periyodik ödevler ve kur sınavlarına bağlı kalınarak geri dönüş ders anlatımları ile öğrencinin devamlılığı sağlanır.

SEKİZGEN EĞİTİM

Atatürk’ün "Eğitim; ulusu ya özgür bağımsız ünlü ve yüce bir toplum durumunda yaşatır, ya da onu tutsaklığa ve yoksulluğa sürükler " Özdeyişini ilke edindik.

Öğrencilerimizin ve ülkemizin geleceği adına büyük hedefler amaçlayarak yola çıktık. Türkiye’de eğitim alanında gerçekleşen tüm yenilikleri yakından takip ederek çocuklarımızı daima daha iyiye, daha güzele ulaştırma çabası içerisindeyiz.

image
  • Kuruluş 2016
  • 2017 200+
  • 2018 Neden sizde olmayasınız?

Yeter ki her öğrencinin öğrenme şekli keşfedilsin. Öncelikle her öğrencinin öğrenme şekli ve akademik birikimi özel olarak analiz edilir. Öğrencinin kendi hazır bulunuşluk düzeyine uygun öğretim modeli belirlenip aşama aşama bir üst seviyeye ulaştırılır. Bize göre öğrenemeyecek ve yol kat edemeyecek öğrenci yoktur.

Adres Güzelyalı Mahallesi, 81116. Sk. 2A D:No 4 3A, 01170 Çukurova/Adana (0322) 232 10 20 (0322) 232 10 20 info@sekizgenegitim.com.tr info@sekizgenegitim.com
E-Bülten